Înscrierea copiilor în învățământul primar pentru anul școlar 2024 - 2025
ÎNSCRIEREA COPIILOR ÎN ÎNVĂȚĂMÂNTUL PRIMAR PENTRU ANUL ȘCOLAR 2024 - 2025
Lista posturilor didactice/catedrelor declarate vacante/rezervate, complete/incomplete pentru anul școlar 2024-2025
Rezultatele elevilor la Olimpiada de biologie - faza județeană
Nr. Crt. |
Nume și prenume elev |
Clasa
|
Premiu |
Numele și prenumele cadrului didactic îndrumător |
1. |
BRAUN THOMAS-EDGAR |
IX A |
mențiune |
DRĂGĂNESCU ADRIANA |
2. |
BÂRSAN IOAN-DANIEL |
IX C |
mentiune |
DRĂGĂNESCU ADRIANA |
3. |
CERNĂZANU-GLĂVAN TUDOR |
IX D |
mentiune |
ONEȚ CLAUDIA |
4. |
TODORESCU ANDREEA |
X A |
Premiul III-calificare la etapa națională |
DRĂGĂNESCU ADRIANA |
5. |
ȚÎRU ANDREI DRAGOȘ |
X C |
mențiune |
ONEȚ CLAUDIA |
6. |
KAMAL YASMINA |
X E |
mențiune |
DRĂGĂNESCU ADRIANA |
7. |
VARTIC GEORGIANA MARIA |
X E |
mențiune |
DRĂGĂNESCU ADRIANA |
8. |
GHIOCEL ANDREI TIBERIU |
XII E |
Premiul II- calificare la etapa națională |
DRĂGĂNESCU ADRIANA |
OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ENGLEZĂ - ETAPA JUDEȚEANĂ
Un număr impresionant de participanți, un număr mare de premii și două calificări la etapa națională pentru elevii noștri la etapa județeană a Olimpiadei naționale de limba engleză care s-a finalizat sâmbătă, 23.03.2024.
Felicitări tuturor pentru rezultatele deosebite!
NR CRT. | NUME SI PRENUME | CLASA | PREMIUL | PROFESOR |
1 | ENACHE DELIA | VIIE | PREMIUL III | CIULEANU CRISTINA |
2 | ANDREAS CATALINA SILVIA | VIID | MENTIUNE | JURCA TEODORA |
3 | ARMASU ALEXANDRA | VIIA | MENTIUNE | JURCA TEODORA |
4 | BORDEA SOPHIA | VIIC | MENTIUNE | SOFIAN MIHAELA |
5 | JURCA ALEXANDRA | VIID | MENTIUNE | JURCA TEODORA |
6 | LUPEAN RALUCA | VIIB | MENTIUNE | FIRU SILVIA |
7 | PACATIUS CASIAN | VIIF | MENTIUNE | SOFIAN MIHAELA |
8 | PIRVU NIKOLAS | VIIE | MENTIUNE | CIULEANU CRISTINA |
9 | SOVAGAU IANIS STEFAN | VIIA | MENTIUNE | JURCA TEODORA |
10 | BOLDEA SERBAN SABIN | VIIID | MENTIUNE | JURCA TEODORA |
11 | LENGHER INGRID MARIA | VIIIB | MENTIUNE | BODROGEAN ADINA |
12 | NICOARA TEODORA | IXB | PREMIUL I, CALIFICARE ETAPA NATIONALA | NECHITESCU ECATERINA |
13 | VACARIUC LUCA ANDREI | IXD | PREMIUL II | POSTILNICESCU CORINA |
14 | SINGER FABIAN | IX B | PREMIUL III | NECHITESCU ECATERINA |
15 | BARSAN IOAN DANIEL | IXC | MENTIUNE | POSTILNICESCU CORINA |
16 | BODEA MATEI STEFAN | IXD | MENTIUNE | POSTILNICESCU CORINA |
17 | PETCU MARA ANDREEA | IXC | MENTIUNE | POSTILNICESCU CORINA |
18 | NISTOR BOGDAN | XB | PREMIUL II | NECHITESCU ECATERINA |
19 | FIROIU MARA | XA | PREMIUL III | POSTILNICESCU CORINA |
20 | BORCA BOGDAN GABRIEL | XC | MENTIUNE | NECHITESCU ECATERINA |
21 | DAN ALEXANDRA TEODORA | XD | MENTIUNE | POSTILNICESCU CORINA |
22 | FURDUI LAVINIA GABRIELA | XD | MENTIUNE | POSTILNICESCU CORINA |
23 | MITRESCU VLAD | XA | MENTIUNE | POSTILNICESCU CORINA |
24 | POPA KLARA MARIA | XC | MENTIUNE | NECHITESCU ECATERINA |
25 | REPEDE ALEXANDRU HORATIU | XD | MENTIUNE | POSTILNICESCU CORINA |
26 | SICOE ALEXANDRU TUDOR | XB | MENTIUNE | NECHITESCU ECATERINA |
27 | TIRU ANDREI DRAGOS | XC | MENTIUNE | NECHITESCU ECATERINA |
28 | FRIGURA-ILIASA FLAVIA MIHAELA | XIIC | PREMIUL I, CALIFICARE ETAPA NATIONALA | JURCA TEODORA |
OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE LIMBA FRANCEZĂ - FAZA JUDEŢEANĂ
Sâmbătă 23 martie 2024, ISJ Timiş şi Liceul Teoretic “Jean-Louis Calderon” au organizat faza judeţeană a Olimpiadei Naţionale de Limba Franceză.
Cei trei elevi care au reprezentat liceul nostru la această etapă au obţinut următoarele rezultate:
IANCU MARIUS – ADRIAN (clasa a IX-a) 92,5 p / 100 Premiul al II-lea
BOGDAN ZLATIŢA – MARIA (clasa a VIII-a) 84,5 p / 100 Menţiune
POSTOLACHI SARA (clasa a VII-a) 80,5 p / 100 Menţiune
Felicitări tuturor celor implicaţi!